09177296383 مهندس علیرضا همایون

تعمیر گریدر در شیراز

تعمیر گریدر در شیراز
اولین نوع گریدر به وسیله ی انسان ها و حیوانهای باربر کشیده می شدند و اکثراً در زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفتند.

آشنایی با گریدر

تعمیر گریدر

اولین نوع گریدر به وسیله ی انسان ها و حیوانهای باربر کشیده می شدند و اکثراً در زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفتند.
پس از کشف موتور بخار گریدر ها توسط تراکتور کشیده می شدند.

اولین گریدر خود کششی در اوایل قرن ۲۰ توسط شرکت تولید گریدر راسل (Russell Grader Manufacturing Company) تولید شد.

بعد ها شرکت کاترپیلار در ساختار این ماشین تغییراتی را اعمال نمود. امروزه گریدرها با توجه به کارایی گسترده ای که دارند دچار تغییرات وسیعی شده اند که این تغییراتی با هدف افزایش و بهبود کارایی آنها صورت گرفته است.

گریدرها را بر اساس موتور میتوان به دو نوع موتوردار و بدون موتور تقسیم کرد.

گریدر بدون موتور

اولین نمونه‌های گریدر در تاریخ، موتور نداشتند. به این ترتیب، عجیب نیست اگر امروز استفاده از این نوع، محدود شده باشد و فقط در برخی موارد خاص، مانند سطوحی که خاک آن سخت یا آبدار است کاربرد داشته باشد.

گریدرهای موتوردار

امروزه بیشتر گریدرهایی که تولید می‌شوند از نوع موتوردار می باشند. از دلایلی که سبب افزایش استفاده از گریدرهای موتوردار شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1.  تنها احتیاج به یک راننده دارد.
 2.  قابلیت مانور آن نسبت به گریدر بدون موتور بیشتر است. در محوطه های محدود نیز می تواند دور بزند.
 3.  برگشت با دنده عقب کاملا میسر است.
 4.  حرکت تیغه و تغییر زاویه و استقرار آن در وضع دلخواه همچنین هدایت چرخ های جلوی گربدر توسط سیستم کنترلی که در اطاق راننده تعبیه شده است, امکانپذیر است.

اجزای مختلف گریدرها

تعمیر گریدر

از اجزای مختلف گریدرها میتوان به بدنه, تیغه و چرخ ها اشاره کرد.

از لحاظ وزن

گریدرها از نظر وزن به چهار نوع زیر تقسیم می‌شوند؛

 • گریدر سبک با وزن ۹ تن
 • گریدر نیمه سنکین با وزن ۹ تا ۱۲ تن
 • گریدر سنگین با وزن ۱۲ تا ۱۵ تن
 • گریدر فوق سنگین با وزن ۱۵ تا ۲۰ تن

به طور کلی گریدرهای سبک معمولاً در عملیات راه‌سازی معمول، مثل تنظیم سطح و شیب استفاده می‌شوند و گریدر های سنگین در عملیات‌های راه سازی در سطوح بزرگ و با حجم زیاد، کاربرد دارند.

وظایفی که یک گریدر قادر به انجام آنها است

پخش کردن مواد خاکی

پخش کردن مواد و مصالح خاکی یکی از مهمترین وظایف گریدر هاست. البته مقدار موادی که قصد جابه جایی آنرا داریم به ظرفیت گریدر بستگی دارد ظرفیت گریدر از  عواملی مانند قدرت موتور , اندازه وارتفاع تیغهتبعیت می کند. مقدار موادی که گریدر می‌تواند جابجا کند کمتر از بولدوزر است.

تعمیر گریدر

بنابراین بهتر است موادی که باید توسط گریدر جابجا وتوزیع شود قبلاً توسط ماشین آلاتی مانند بولدوزر بر روی زمین پخش شده باشد تاارتفاع آن  خیلی زیاد نباشد.

حمل مواد به کنارجاده

باتغییر زاویه تیغه ,گریدرقادرخواهد بودکه موادخاکی را به کنارمسیر هدایت کند دراین حالت موادخاکی در عقب گریدر انباشته شده و یک توده خاکی درامتداد مسیرحرکت گریدر قرارمی گیرد.

زیرا درغیراینصورت قدرت کشش ماشین کم می‌شود و زاویه حمله به تیغه گریدر نیزتغییر می‌کند.

 شیب بندهای دقیق

برای شیب بندهای دقیق باید تیغه را با زاویه کوچکی نسبت به امتداد قائم ثابت کرد وارتفاع تیغه ازسطح زمین باید طوری باشد که برآمدگی کوچک را بریده وگودالها را پرنماید بدین منظورهمواره باید مقدار موادخاکی درجلوی تیغه گریدرموجود باشد د) کندن جوی گریدر رامی‌توان برای کندن جویهای ۷شکل وذوزنقه‌ای شکل به کاربرد ماکزیمم عمق جوی حدود ۳ فوت (یک متر) وعرض آن حدود۴فوت است برای جوی‌های با ابعاد بزرگتر بهتر است از خندق‌کن و بیل مکانیکی وسایل حفاری استفاده کرد.

تراشیدن ترانشه‌ها

با تغییر زاویه گریدر و عمودکردن یا شیب زیاد لبه تیغه نسبت به سطح افق می‌توان با حرکت در جهت طول ترانشه لبه‌های آن را تراشید البته دو مسئله را باید در نظر گرفت اول اینکه نوع مصالح ترانشه‌ها سنگی وصخره‌ای نباشد چون به لبه تیغه آسیب رسانده ویا عمل تراشیدن را غیرممکن میسازد مسئله دوم تراشیدن قسمت‌های پایین ترانشه ومرتب کردن آن‌ها است تا در هنگام تراشیدن قسمت‌های بالای ترانشه مانع حرکت گریدر نشوند.

تعمیر گریدر هپکو HG180

هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار در اراک با هدف تولید ماشین‌آلات سنگین، توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) (۵۵٪) و برادران رضایی (۴۵٪) تأسیس و از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکت‌های نویستار اینترنشنال آمریکا، پوکلِین فرانسه، صنایع‌سنگین ساکائی ژاپن، دایناپاک سوئد، و لوکومو فنلاند رسماً شروع به فعالیت نمود.

پس از انقلاب، توجه به ساخت ماشین‌آلات ساخت‌وساز و ماشین‌آلات معدنی در دستور کار قرار گرفت و با همکاری شرکت لیبهر آلمان طرح توسعه هپکو با تأسیس سالنی به مساحت ۶۰۰۰۰ متر مربع با اعتبار ارزی ۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار همراه با مجموعه‌ای از مدرن‌ترین ماشین‌آلات، و با ظرفیت تقریبی ۳۰۰۰ دستگاه در سال ۱۳۶۳ آغاز گردید.
در سال ۱۳۸۹ شرکت‌های کمات‌ماشین‌شرق و فرتاک‌ماشین زیرمجموعه ی هپکو تأسیس شدند.

از جمله محصولات تولید شده توسط این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • بیل چرخ‌زنجیری و بیل چرخ‌لاستیکی
 • بلدوزر
 • لودر
 • بهکو لودر
 • مینی‌لودر
 • لیفتراک
 • غلتک راه‌سازی
 • گریدر
 • شاول
 • دامپتراک (کمپرسی)
 • لوله‌گذار
 • هال‌تراک
 • کمباین
 • و…

تعمیر گریدر کوماتسو

از انواع گریدرهای کوماتسو که شرکت سفلا دیزل در تعمیر آنها دارای سابقه می باشد میتوان به گریدر کوماتسو مدل GD705 گریدر کوماتسو مدل GD661A , گریدر کوماتسو مدل GD825A و گریدر کوماتسو مدل  GH505 اشاره کرد.

آشنایی با شرکت کوماتسو

شركت كوماتسو يكي از بزرگترين توليد كنندگان تجهيزات معدني و راهسازي در جهان مي باشد كه بيش از۷۰% درآمد آن حاصل از فروش تجهيزات معدني و راهسازي است.

این شرکت دومین تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات معدنی جهان پس از کاترپیلار است. با این حال، در برخی مناطق مانند ژاپن و چین کوماتسو سهم بیشتری نسبت به شرکت کاترپیلار دارد.

پایه گذاری اولیه ی شركت كوماتسو در سال ۱۸۹۴ با آغاز فعاليت شركت معدني Takanchi شروع شد. اما شكل گيري اساسي و گسترش آن در سال ۱۹۱۷ درخلال جنگ جهاني دوم اتفاق افتاد . در همان زمان واحد توليدات آهني و تجهيزات معدني و ابزارآلات توسعه يافت، با تداوم اين روند در سال ۱۹۲۱ نام كوماتسو به صورت رسمي جهت اين شركت انتخاب شد .

محصولات شرکت کوماتسو شامل بلدوزر، دامپتراك، بيل مكانيكي، سنگ شكن، گريدر، جرثقيل، دستگاههاي حفارتونل و لودر چرخ لاستيكي و زنجيري است. همچنين این شرکت بخش بزرگي را به توليد تجهيزات الكترونيكي اختصاص داده است.

تعمیر گریدر ولوو مدل های G720 و 960

ولوو (Volvo Group) یک برند چندملیتی سوئدی تبار است که نقش مهمی در صنعت خودروسازی دارد. این کمپانی در زمینه‌های همچون ساخت، پخش و فروش کامیون، اتوبوس و تجهیزات ساخت و ساز و ماشین آلات راهسازی  مانند لودر نیز فعالیت می‌کند. سال ۲۰۱۶، ولوو به عنوان دومین سازنده بزرگ کامیون‌های سنگین در دنیا شناخته شد. اداره مرکزی این شرکت در گوتنبرگ سوئد واقع شده است.

شرکت صنایع سنگین سوئدی ولوو سازنده خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن نیز می باشد. از جمله تولیدات این شرکت کامیونت، کامیون، اتوبوس، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، ماشین آلات راهسازی (بیل مکانیکی ، لودر, گریدر و …) ، سامانه‌های پیش‌رانش دریایی و صنعتی، فناوری هوافضا و ارائه خدمات مالی است.

تعمیر گریدر کاترپیلار

تعمیرکار لیفتراک کاترپلار

از جمله مدل های گریدر کاترپیلار که در بازار ایران موجود است میتوان به مدل های D37 ,12G ,160H و 140G اشاره کرد. برای تعمیر هر کدام از این مدل ها میتوانید با سفلا دیزل در تماس باشید.

تاریخچه ی تاسیس کاترپیلار

تاریخچه ی کاترپیلار به اواخر قرن نوزدهم برمی‌گردد، هنگامی‌که دانیل بست و بنجامین هولت، با روش‌هایی سعی در استفاده از تراکتورهای بخار در مزارع کشاورزی کردند. تا سال ۱۹۰۴ میلادی، این تراکتورهای بزرگ بخار به مدت ۱۴ سال مزارع کالیفرنیا را شخم‌ زده‌ بودند و‌گاهی در خاک‌های نرم مزارع ، مخصوصاً بعد از بارش باران، گرفتار می‌شدند. خلاص کردن این تراکتورها بسیار مشکل ‌بود.

بنجامین هولد ایده‌ای داشت: چرا این ماشین‌آلات حرکت نکنند؟ در ۲۴ نوامبر سال ۱۹۰۴ میلادی او بلوک‌های چوبی را در اطراف آیدلرهای تراکتور آزمایشی خود نصب کرد. نتیجه باورنکردنی بود و تراکتورهای جدید به وجود آمدند. کمپانی کاترپلار، به خاطر کاترپیلار ۳۰ و کاترپیلار ۶۰ بسیار مشهور شد.

محصولات کاترپیلار شامل تراکتورهای زنجیری، بیل‌های هیدرولیکی، لودرهای بک‌هو، گریدر، دامپ تراک، لودر، تراکتورهای کشاورزی، موتورهای دیزلی و گازی و توربین‌های گازی می‌باشد. این محصولات در راه‌سازی، معدن‌کاری، جنگل‌داری، انرژی، حمل‌ونقل و جابجایی مواد، استفاده می‌شوند. بولدوزرهای کاترپیلار در دوران جنگ جهانی اول، نقش بسیار مهمی داشتند

تعمیر گریدر xcmg

 

تعمیر گریدر

از انواع گریدرهای شرکت xcmg میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • گریدر XCMG مدل GR300
 • گریدر XCMG مدل GR260
 • گریدر XCMG مدل GH215
 • گریدر XCMG مدل GR165
 • گریدر XCMG مدل GR135
 • گریدر XCMG مدل GR200
 • گریدر XCMG مدل GR100

تعمیر گریدر چانگلین

شرکت چانگلین یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان ماشین آلات سنگین در کشور چین می‌باشد . ماشین های سنگین تولید شده توسط این شرکت با استفاده از بهترین متریال ساخته می‌شود . البته به دلیل نداشتن نیروی مورد نیاز در کشور چین این شرکت نمی‌تواند پاسخ گوی سفارشات باشد ، به همین دلیل تصمیم گرفته است تا تولید و فروش خود را به داخل کشور ایران انتقال بدهد.

این موضوع باعث شده تا بتواند به عنوان یکی از پر فروش ترین شرکت ها در خاورمیانه شناخته شود و با داشتن بهترین متریال در ساخت خودرو های خود بتواند به پیشرفت های بسیاری دست یابد. از جمله پر طرفدار ترین محصولات تولیدی این شرکت میتوان به گریدرهای چاگلین اشاره کرد.

تعمیر گریدر سانی DA190

شرکت صنایع سنگین سانی (sany) یک شرکت تولید کننده ی ماشین آلات راهسازی و عمرانی در چین می باشد . این شرکت در سال  1989 توسط  لیانگ ونگن (Liang Wengen) راه اندازی شد. لیانگ ونگن با تکیه بر کارآفرینی و تاسیس شرکت سانی از ثروتمندترین افراد چین و دنیا می باشد.

شرکت سانی ششمین شرکت بزرگ تولید کننده ی ماشین آلات سنگین در جهان می باشد.

از محصولات تولیدی این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • بولدوزر
 • گریدر
 • جرثقیل
 • بیل مکانیکی
 • غلتک های راه سازی
 • ماشین آلات پل سازی
 • بالابر
 • لودر

محصولات حفاری این شرکت رتبه ی اول در آسیا را دارند و از برترین دستگاه های حفاری در دنیا می باشند. تمامی محصولات این شرکت در بیش از 5 کارخانه و 10 شهرک صنعتی در چین و جهان تولید میشوند و به مصرف صنایع مختلف می رسند.

 

تکنو صنعت فارس