09177296383 مهندس علیرضا همایون

تعمیر دیزل ژنراتور در شیراز

تعمیر دیزل ژنراتور در شیراز
روند تعمیرات دیزل ژنراتور به صورت کاملا تخصصی و اصولی انجام می شود و به مشتریان عزیز این اطمینان داده می شود که هزینه ها با توجه به نرخ دولتی و معقول محاسبه می گردد.
  • تعمیر دیزل ژنراتور
  • تعمیراورهال دیزل ژنراتور
  • تعمیر انواع برند های دیزل ژنراتور
  • تعمیر دیزل ژنراتور پرکینز انگلیس
  • تعمیر دیزل ژنراتور بنز
  • تعمیر دیزل ژنراتور ولوو
  • تعمیر دیزل ژنراتور لوول چین
  • تعمیر دیزل ژنراتور کامینز

کاربرد دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ها یک دستگاه ترکیبی هستند که از یک ژنراتور الکتریکی و یک موتور دیزل تشکیل شده اند. وظیفه اصلی این دستگاه ها تولید و تهیه انرژی الکتریکی است.

معمولا از دیزل ژنراتورها یا Diesel Generator در مراکز بزرگ صنعتی وغیر صنعتی برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می شود. در بیان عامیانه این دستگاه ها را “موتور برق” می نامند.

بیشتر استفاده از این دستگاه ها در مناطقی است که دسترسی به برق وجود ندارد. البته در برخی مناطق که به برق هم دسترسی دارند, از دیزل ژنراتورها برای تغذیه برق اضطراری استفاده می شود.

یک دیزل ژنراتور از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

1. موتور ژنراتور

اصلی ترین بخش هر دیزل ژنراتور “موتور” آن است. در واقع موتور وظیفه دارد با دریافت سوخت, ژنراتور را به حرکت درآورد. در واقع این بیانی ساده از روند تولید برق است.

2. دینام (ژنراتور)

دینام در واقع منبعی برای تولید برق و جریان الکتریسیته است. در تمامی انواع دیزل ژنراتورها بخش های مختلف یکسان هستند و تفاوت این دستگاه ها در توان آنها است.

 

3. تابلو فرمان ژنراتور(کنترل پنل)

این بخش از دیزل ژنراتورها با نام “کنترل پنل” نیز شناخته می شود. در مواقعی که ژنراتور و موتور دچار مشکلی شوند این بخش وظیفه دارد مشکل را رفع کند. در مطلب درباره موضوع

4. سیستم خنک کننده دیزل ژنراتور

در ژنراتور گازوئیلی اجزای داخل موتور با استفاده مداوم امکان داغ شدن افزایش می یابد. وجود یک سیستم خنک کننده می تواند گرمای بوجود آمده را خارج نماید.
در دیزل ژنراتور های کوچک در کاربرد های کم ظرفیت و یا واحد بسیار بزرگ بیش از 2250 کیلو وات و بالاتر گاهی ای از آب استفاده می کنند.
گاهی اوقات از هیدروژن به عنوان خنک کننده سیم پیچ های استاتور برای سایز های بزرگتر استفاده می شود. هیدروژن در جذب گرما بهتر از سایر ماده های سرد کننده عمل می نماید.

5.سیستم اگزوز در دیزل ژنراتور

همانطور واضح است دودی که از یک دیزل ژنراتور خارج می شود حاوی مواد بسیار سمی و خطرناک است که این مسئله باید با یک سیستم اگزوز استاندارد مدیریت شود. نصب یک سیستم اگزوز کافی برای گاز های خروجی از اگزوز ضروری است.

لوله های اگزوز معمولا از چدن، آهن نرم یا فولاد ساخته شده است. لوله های اگزوز معمولا به موتور دیزل با یک اتصال دهنده انعطاف پذیر وصل گشته و انتهای اگزوز دیزل ژنراتور به خارج از منزل امتداد می یابد.

6.سطح روغن دیزل ژنراتور

مشخص است که در این نوع دستگاه ها قطعات متحرک زیادی وجود دارد که اگر به طور مرتب روغن کاری نشوند دچار ساییدگی و احتمال خراب شدن وجود خواهد داشت. سطح روغن در مخزن باید هر 8 ساعت کار دیزل ژنراتور چک شود. شما همچنین باید مراقب هرگونه نشتی از روان کننده ها باشید. تعویض روغن هر 500 ساعت عملیات ژنراتور گازوئیلی باید انجام شود.

7.  شارژ باتری دیزل ژنراتور

باتری وظیفه دارد برق استارت ژنراتور را تامین کند. شارژ باتری بایستی با دقت بسیار زیاد و متناسب با ولتاژ آن صورت پذیرد. شارژر های باتری معمولا از از فولاد ضد زنگ ساخته  می شوند تا میزان خوردگی و ساییدگی در آنها کاهش پیدا کنند.

نکته :  اگر عقربه ولتاژ بسیار پایین است، باتری ها تحت شارژ می باشند. اگر عقربه ولتاژ شناور بسیار زیاد باشد، عمر باتری را کوتاه می کند.

 

 8. اگزوز

اگزوز نقش بسیار مهمی در جلوگیری از داغ کردن موتور بر عهده دارد و برای خارج کردن دودهای ناشی از سوخت دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

9. رادیاتور

رادیاتورها به عنوان فن خنک کننده عمل می کنند و وظیفه دارند موتور را در حین کار سرد کنند. این قطعه از ژنراتورها را می توان به عنوان یک قطعه حیاتی نام برد زیرا در صورت عدم عملکرد مناسب آنها, موتور دستگاه خواهد سوخت.

7. سیستم های سوخت (تانک)

مخزن سوخت معمولا دارای ظرفیت کافی برای روشن نگه داشتن این محصول به مدت میانگین 6 تا 8 است. در مورد دیزل ژنراتور کوچک، مخزن سوخت، بخشی از پایه شاسی است یا در بالای قاب نصب شده است. برای استفاده از این کالا در زمینه تجاری، ممکن است نیاز به احداث و نصب یک مخزن سوخت خارجی در کنار این محصول باشد.

8. رگولاتور ولتاژ

وظیفه رگولاتور ولتاژ تنظیم ولتاژ خروجی دیزل ژنراتور است. مکانیسم زیر برای هر یک از مولفه ها نقش موثری در روند تنظیم ولتاژ دارد.

رگولاتور ولتاژ: تنظیم کننده ولتاژ جهت بخش کوچکی از خروجی ژنراتور است که ولتاژ AC را دریافت کرده و آن را به جریان DC تبدیل می نماید.

انواع دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها انواع مختلفی دارند از جمله استمفورد، استمفورد پاور، مکالته با موتورهای لوول، پرکینز، کامینز, ولوو و … که یکی از بهترین این مدل ها دیزل ژنراتور کامینز است.

انواع دیزل ژنراتور کامینز

دیزل ژنراتورهای کامینز به دلیل کیفیت بالا, داشتن حداقل صدا در حین کار کردن, امکان تنظیم سرعت موتور و حداقل استفاده از سوخت محبوبیت زیادی دارند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

دیزل ژنراتورهای کامینز در دو نوع مختلف تولید می شوند؛

  1.  دیزل ژنراتورهای کامینز بدون کانوپی
  2.  دیزل ژنراتورهای کامینز با کانوپی

دیزل ژنراتور کامینز بدون کانوپی

در نوع بدون پوشش یا بدون کانوپی این دیزل ژنراتورها تابلوی کنترل دستی و اتوماتیک است. از دیگر ویژگی های این مدل می توان به داشتن تانک سوخت با ظرفیت بالا, کلید اتوماتیک, منبع اگزوز صنعتی و … اشاره کرد.

دیزل ژنراتور کامینز کانوپی دار

این دستگاه ها دارای کیفیت بسیار زیادی هستند و بی صدا بودن آنها یکی از ویژگی های مهمی است که خریداران را جذب می کند. نوع کانوپی دار این دستگاه ها از تمامی استانداردهای لازم برخوردار است و به دلیل قابلیت های بالایی که دارد با نوع بدون کانوپی رقابت می کند.

تعمیر دیزل ژنراتور کامینز

دیزل ژنراتور کامینز (که به دیزل ژنراتور کمنز نیز شناخته می شود) در یک شرکت آمریکایی بنام Cummins تولید می شود.
همانطور که گفتیم این برند یکی از بهترین و معروف ترین شرکت ها در زمینه تولید دیزل ژنراتور است که محصولات آن در سراسر جهان جزو پرفروش ترین هاست.

تکنو صنعت فارس